Vše co potřebujete vědět o refinancování půjčky

Toto slovní spojení je dnes možné slyšet takřka na každém kroku. Soused se vám chlubí, že díky refinancování svých půjček se letos po dlouhé době podíval na dovolenou, mladí příbuzní pro změnu žehrají na výši svojí hypotéky a vyhrožují bance, že ji budou v nejbližším možném termínu refinancovat. Máte také vy nějakou půjčku, které byste se velmi rádi zbavili, protože vám užírá značnou část rodinného rozpočtu, přičemž jinde byste podobnou pořídili mnohem levněji? V takovém okamžiku se nevyplatí váhat a je na čase začít vážně uvažovat o jejím refinancování.

Refinancování půjčky se hodí především pro starší úvěry

Pokud se budete probírat svými půjčkami, pravděpodobně zjistíte, že především ty, které jsou staršího data, byste dnes pořídili mnohem levněji. Nyní záleží na tom, kolik času vám ještě zbývá k jejich doplacení. V případě, že je částka, kterou ještě musíte zaplatit, poměrně značná, měli byste zvážit refinancování půjčky. Za tohoto předpokladu na něm totiž rozhodně neproděláte! Některý z poskytovatelů úvěrů rád vyjde vstříc vašim požadavkům. Vyloučena není ani varianta, že vám lepší podmínky nabídne po vašem přeptání i instituce, u které svůj úvěr máte. Je to pro ni určitě méně bolestné řešení, než kdyby měla přijít o svého kvalitního zákazníka.

Při refinancování hypotéky se nenechte napálit!

Jak si vybrat ten pravý hypotéční úvěr, když vám každý poskytovatel zaručeně nabízí ten nejlepší? Není se co divit, že se někteří zákazníci spálí a vyberou si z pestré nabídky takový, který jim nakonec vůbec nevyhovuje. Proto je třeba snažit se při uzavírání hypotéky o co nejkratší dobu fixace. V případě nespokojenosti vám totiž nikdo nemůže bránit v refinancování hypotéky! Jestliže vám váš poskytovatel odmítne podmínky vylepšit, můžete se v klidu obrátit na někoho jiného, kdo vám vyjde vstříc!