Při oddlužení je lepší využít pomoci odborníků

Máte dluhy a bojíte se, že je nezvládnete vyřešit sami? Není hanbou požádat o pomoc. A to v rámci aktuální výhodné možnosti, kterou přináší oddlužení. To je cestou, kterou se můžete vydat i vy. O co vlastně při osobním bankrotu jde? O možnost využít zákonného postupu k tomu, abychom během následujících pěti let mohli vyřešit dluhy, které máme. Navíc to nemusí být všechny, jelikož uhradíme-li alespoň 30 procent závazků, může být vše ostatní odpuštěno. Navíc nezapomínáme na možnost řešit jak dluhy osobního charakteru, tak v případě splnění podmínek a určeného postupu také dluhy, které nám vznikly v rámci našeho nepodařeného podnikání.

V čem nám odborníci na oddlužení pomohou?

Prvním krokem ke schválení celého postupu je žádost. Ta může být pro mnohé poměrně komplikovaná. A tak je dobrý využít odborné pomoci. Díky ní získáme nejenom cenné rady a potřebné informace, ale požadovaná žádost nám je také vyplněna. A nejenom to. Může za nás být také odevzdána a v případě potřeby i doplněna. A jelikož profesionálové na oddlužení dané kroky činí každý den, mohou se i oni zasloužit o tom, aby ke schválení došlo hned na první pokus a samozřejmě co nejdříve. Proč je to výhodné? Jelikož díky tomu lze rychle zastavit jak věřitele, tak třeba také exekutory, kteří se na vás již aktivně chystají.

U podání žádosti o oddlužení fyzické osoby pomoc nekončí

Samotné profesionální sepsání a podání žádosti není jedinou službou, kterou můžeme využívat. Určitě se nám bude hodit jak následné poradenství, tak i případná pomoc při řešení jakýchkoliv problémů. Jelikož oddlužení fyzické osoby může probíhat třeba i 5 let, je určitě dobré mít někoho, na koho se můžeme obrátit. Třeba kvůli úpravě splátkového kalendáře, kvůli možnosti splatit jednorázově více peněz, nebo v souvislosti s případnými komplikacemi, které se mohou dotknout splátek. I zde umí být profesionální firma, ale i jednotlivec nápomocna.