Některé účty u mBank nám umožní i spořit

Není to jenom běžná správa našich financí. Bankovní účty nám mohou pomoci i v tom, abychom zhodnocovali naše peníze. A nabídka mBank je toho jasným důkazem. A co zahrnuje?

Spořicí účet je ideální alternativa k tomu běžnému. Mezi jeho hlavní výhody patří to, že peníze zhodnocujeme předem daným úrokem, bez jakéhokoliv rizika ztráty našeho vkladu. Stejně tak nabídne i možnost mít peníze kdykoliv v dispozici. Pojďme se tedy na tyto varianty podívat. Právě z nich totiž vycházejí i další spořicí produkty, jako termínované vklady. I ty pro zájemce tato banka nabídne.

Jednou z oblíbených možností je mBank eMax Plus

Přesně takto se tento spořicí účet nazývá. Hned na úvod je dobré dotknout se jeho hlavních pozitiv, která se k němu vážou. Můžete totiž získat vcelku zajímavý úrok, který je 0,8 procenta. Tím ale výhody samozřejmě nekončí. Jak uvádí samotná mBank, jedná se o účet bez výpovědní lhůty a tak můžete mít finance kdykoliv k dispozici. A to ať už se je rozhodnete vybrat, nebo se rozhodnete k tomu, že je zašlete na jiný bankovní účet. Zajímavým doplňkem je možnost založení až čtyř těchto kont, které si lze libovolně pojmenovat.

Web mBank.cz vás upozorní i na klasiku

To se rozumí bankovní účet, který nese název pouze eMax. Ten sice nenabídne tak velký úrok, ale může být dokonalou náhradou za účet běžný. Proč? Jelikož nám umožní kdykoliv realizovat všechny transakce, tak nám umožní také vybrat peníze. Dle webu mBank.cz je totiž jediným spořicím účtem, ke kterému můžete získat také platební kartu. A to už je zajímavý bonus pro ty, kteří chtějí správu peněz a přitom jejich zhodnocení. Upozornit ale musíme ještě na to, že tím nabídka banky přece jenom nekončí. V nabídce je ještě mSpoření, které je spojeno s aktivním placením. Za to jste odměňováni vyšší úrokovou sazbou, která může dosáhnout poměrně zajímavé hranice jednoho procenta.