Jaké druhy fondů nabídne ČSOB?

Fondy jsou dnes oblíbenou cestou mnohých investorů. Nabízejí poměrně zajímavé zhodnocení s nižším rizikem, než je tomu u obchodů na kapitálových trzích. Jaké varianty vám nabídne ČSOB?

Investice do fondů jsou dnes zajímavé také proto, že nabízejí na několik desítek i stovek možností, kam můžete své peníze vložit. Stejně tak se pyšní i poměrně dobrou dostupností finančních prostředků, nebo různých investičních strategií. Dané cesty jsou vhodné i pro začínající investory, nebo investory s omezeným kapitálem. Nemusí být výjimkou, že začít můžete třeba i s několika stokorunami, popřípadě jejich alternativou v jiných měnách.

Nejvyužívanější možností jsou u ČSOB podílové fondy

V tomto segmentu banka aktuálně spravuje na 230 jednotlivých variant, a to v rámci celého světa. Díky dobré znalosti trhu a zkušenostem jsou tak voleny takové fondy, které odpovídají vašim požadavkům a vašim strategiím. Velmi zajímavá je také historie některých fondů, protože u některých se začala psát již před dvaceti lety. Výhodou investovat právě prostřednictvím ČSOB je třeba i to, že můžete začít už s pouhými 500 korunami. Výhodou je také to, že lze investovat nejenom jednorázově, ale také postupně, třeba v horizontu jednotlivých měsíců.

Druhou variantou jsou CSOB Zajištěné fondy

O ty jsou poměrně zajímavou cestou ke zhodnocení vašich finančních prostředků. U nich je třeba upozornit hlavně na to, že se jedná o produkt, jehož cílem je ochrana vaší počáteční investované částky a zároveň zajištění potenciálu budoucího výnosu. Investovat lze jak v rámci české koruny, tak CSOB přivítá i investory, kteří chtějí zkusit investice v eurech nebo dolarech. V rámci nabídky přichází banka každý měsíc s několika novými možnostmi, ze kterých si lze vybrat právě s ohledem na vaši finanční strategii. Ty jsou nazývány třeba jako Růst, Strom, stejně jako reverzní nebo digitální Click.